burada HAYAT var!
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Hayat Tek Raunt Değil

318

Hayat tek raunt değil.

Yumruğu yeyip devrileceksin.

Ayağa kalk ve devam et.

Gerçek başarı ne kadar yükseğe tırmandığımızda değil, dibe vurduğumuzda ne kadar yükseğe tırmanmış olacağımızdadır.

Yenilgiyi kabul etmeyin.

Karşınıza bir engel çıktığında şöyle bir silkinin ve Ben sende daha güçlüyüm deyin. Ona meydan okuyun çünkü azmin elinden hiçbir şey kurtulamaz.

Hedefinize vardığınızda karşınızda belirlenecek gökkuşağı renkleri öylesine canlı olacakki, o anda göz yaşlarına boğulacaksınız, ama bunlar bu kez mutluluğun ve azmin ve gururun göz yaşları olacak.

 

Sonunda azmin zaferini yaşarken bazı insanlar neler yaşadığınız ve nelerden geçtiğiniz konusunda ufak bir fikirleri olmadığını ortaya çıkaran aptalca bir yorum yapacaklar, belki yapabilidin, çünkü şunun avantajını iyi kullandın, belki de kısmetli adamsın yada kadınsın diyecekler. Göstermiş olduğunuz cesaretin, çektiğiniz sıkıntıların akan göz yaşlarınızın farkında olmayacaklar. Yaşamış olduğunuz duyguların derinliğini, aştığınız engellerin yüksekliğini bilmeyecekler, Başarınızın yüreğinizin tam ortasından geldiğini belki de hiçbir zaman bilmeyecekler.

 

Kazanmak için oyunda kalmalısın, başarmak demek sonunu getirmek demek, bir yere sıkışıp kaldığınızda bütün dünyanın size karşı olduğunu düşündüğünüzde bir dakika daha dayanacak gücünüzün kalmadığını hissettiğinizde asla vazgeçmeyin. Tam bulunduğunuz yer karabulutların dağılmaya başlayacağı yerdir. Akıntının tersine dönmeye ve suların yükselmeye başlayacağı andır.

 

Sıradan insanlar bir başarı abidesine dönüşebilirler, sadece çalışıp vazgeçmezlerse, zeki olma konusunda takılmayın, sıkı çalışmaya sabır a ve kararlılığa güvenin her şeyi yapabilirsiniz. Eğer yeterince peşinden giderseniz. Bütün gücünüzü ortaya koyun, yapalabilecek her hatayı yaptıysanız da denemeye devam edin, kazanabilmenin tek yolu dayanabilmektir.

 

Çok istediğin bir şey beklediğin şekilde gelişmemiş olabilir, belki de senin iyiliğin için olmadı hayat seni pişiriyor sen hazır olduğunda istediklerin hayatına girecek

 

Eğer hayatın alt üst olmuş durumdaysa belki de buna ihtiyacın vardı. İstediklerini tekrar gözden geçirmen ve gerçek bir karar vermen için burnunun biraz sürtülmesi gerekiyordu, belki de kendini aşağılanmış hissetmen gerekiyordu.

 

Sert bir yumruk yiyip yere yığıldığında önünde iki seçeneğin olacak ya silkinip kendine gelecek yüreğini ortaya koyacak ve daha önce hiç sarılmadığın hiç saldırmadığın gibi hedeflerinin üstüne gidecek ya da yenilgiyi kabul edip pes edeceksin……

 

Hakemin 10 a kadar saymasını asla bekleme

 

En büyük başarı hiçbir zaman düşmekte değil her düşüşümüzde tekrar ayağa kalkabilmektedir.

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku