burada HAYAT var!
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Bir Halkın Uyanışı 15 Temmuz

287

15 Temmuz…

Tarihimizde ”at izinin it izine karıştığı” o karanlık gece…

Millet devleti sokaktan toplamıştı bu karanlık gecede. Çok şaşırdım nasıl oldu diye. Ortada gerçek bir devlet mi var? Varsa nasıl sokağa atıldı?  Millet bunu bugün nasıl anladı, anladı da devlete sahip çıktı? Oysa yıllardır verilerin şehit haberlerinin TV ekranlarında ”1 dakika” anlatıldığı bir ülkeydik biz. Yıllardır uyuyorduk. Fethullahçı çete ”Ergenekon kumpası”yla, ”Balyoz kumpası”yla vatanseverleri zindana atarak sessiz bir darbe yapmıştı, uyumuştuk. FETÖ milyonların alın teri döktüğü sınavlara hile karıştırmış soruları çalmış, uyumuştuk. Türkçe olimpiyatlarında ”hocaefendi” naraları atılırken uyumuştuk. Türkçe olimpiyatları için basılan Atatürksüz 1 TL’ler basılırken uyumuştuk. Fethullahçı çete vatanseverleri hakimleriyle ”darbeci” diye zindana atıp medyasıyla ”hain” ilan ederken uyumuştuk. FETÖ’nün ”kozmik oda ihaneti” ile devletin yarım asırlık sırları servis edilirken uyumuştuk. “Ergenekon’un kasası’ dedikleri Kuddusi Okkır beş parasız ölüme terk edilip cenazesini belediye kaldırdığında uyumuştuk. Türk Milleti’nin vatansever askerleri Ali Tatar, Abdülkerim Kırca onuru için intihar ederken uyumuştuk. Gazeteci Uğur Mumcu cemaat ve tarikat yapılanmaları konusunda devleti uyarıyordu süikaste kurban gitmişti uyumuştuk. FETÖ kurduğu kumpaslarla Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’u ‘teröristbaşı’, gazetecileri ‘hain’, vatansever subayları ‘darbeci’ ilan ederken uyumuştuk. Fethullahçı çetenin bavulcu medyasının yalanlarına iftiralarına sessiz kalmıştık. FETÖ’ye dokunan gazeteciler zindanı boylarken uyumuştuk. Gazeteci Soner Yalçın’ın ”ODA TV Davası” kapsamında zindana atılmasına sessiz kalmıştık. FETÖ’nün savcısı Zekeriya Öz ‘kahraman’ ilan edilirken uyumuştuk. FETÖ okullarında, dershanelerinde öğrencilerin beynini yıkarken uyumuştuk. Balyoz kumpasında 163 subayın tutuklanma anında ve subayların Harbiye Marşı’nı okuduğu görüntüler karşısında uyumuştuk. Ergenekon kumpasında mahkeme salonlarında vatanseverler ”Fethullahçı çete dağıtalacak” sloganları atarken uyumuştuk. Fethullahçı çete devletin kalemini kullanarak vatana ihanet ederken uyumuştuk. Din ile kandıran FETÖ’nün kandırdıkları olarak milletçe uyumuştuk. Uyuyorduk, sessiz kalıyorduk çünkü uyuşturuluyorduk. Medya bir uyuşturucuydu ve Türk Milleti zehirlenerek uyutuluyordu.

Yıllardır uyuyan millet o karanlık gecede ayağa kalkmış tankların altına yatarak destan yazmıştı. Millet devleti sokaktan toplamış, o sokaktaki devleti canı pahasına korumuştu. Ama ertesi gün hesap sorması gereken millet yine uyumaya devam etmemeliydi. 15 Temmuz bize ”el etek öpmemek” konusunda büyük bir ders verdi. O karanlık gecede el etek öpen fethullahçı hainler sonlarını görerek kudurmuş Özel Harekat Binası’na, Gazi Meclis’e saldırarak ve halkın üzerine kurşun sıkarak terör estirmişti. Türk Milleti o karanlık gecede bir elinde Kuran, diğer elinde para ile alıcısını bulmuş ahmaklara din satan ”hainlere” direndi. Türk Milleti o karanlık gecede araya rüşvet girene kadar ”Adalet mülkün temelidir” diyip kendilerinden olanlara kılıç dokundurmayan, kalem kırmayan vatan hainlerine direndi. Türk Milleti o karanlık gecede el etek öperek 1 Dolar’a vatanını satan alçaklara direndi. Türk Milleti o karanlık gecede meclis koltuklarında uyuyan milletvekillerine, kandırılan siyasetçilere ‘vatanseverlik’ dersi vererek büyük bir destan yazmıştır. Çünkü Türk Milleti uyuyan milletlerin ya öleceğini ya da köle olarak uyanacağını biliyor. Çünkü ”1 günlük hafızayla yaşadığı”nı düşündüğümüz uyutulan Türk Milleti uyandığında cahilliğe karşı en büyük savaşı verir. O karanlık gecede eli silahlı hainlerin üzerine korkusuzca giden ve teslim olmayan Türk Halkı ”Türk” olduğunu kanıtlamıştır.

Türk olmak; 15 Temmuz’da şehadete koşan Şehit Astsubay Ömer Halisdemir, İzmir’de hainlerle çarpışan Şehit Trafik Polisi Fethi Sekin, Kampüslerde bölücü davulu çaldırmayan Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu, Şehit Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay için Menemen’i yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmaktır. Türk olmak dini, mezhepi, kökeni ne olursa olsun ihanet karşısında elif gibi dimdik durabilmektir. 15 Temmuz’da elif gibi dimdik durduk, çünkü uyandık. O karanlık gecede Balyoz kumpasında Balyoz kumpasında yargılanan Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu sabaha kadar Jandarma Genel Komutanlığı’nda 4 Albay ile fethullahçı hainlerle çatışmıştı. Mahkeme salonlarında kalem kıran FETÖ hakimlerinin ”hain” ilan ettiği vatanseverler o gece vatan savunmasında en öndeydi. Türk Milleti o gün ”Ordu Millet” olduğunu kanıtlamış, vatan fedaisi olmuş, ülkesinin şerefini korumuştur. Rahmetli Kamer Genç meclis kürsüsünde FETÖ konusunda hükümeti uyardığında Kamer Genç’e isyan eden dönemin milletvekilleri söylediklerinden pişmanlık duydu mu, çok merak ediyorum. Ergenekon-Balyoz kumpasları yaşanırken FETÖ’nün hakim ve savcılarına teşekkür eden dönemin milletvekilleri utandı mı, çok merak ediyorum. FETÖ okullarının açılışlarında boy gösteren ‘her dönemin adamları’nın yüzü kızardı mı, çok merak ediyorum. 17/25 Aralık darbe teşebbüsünden sonra bu hain çetenin inlerine girmekte kararlılık gösteren devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ”Türk Milleti istiklalsiz yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır.”

15 Temmuz’ların yaşanmaması için el etek öpmekten, güce tapmaktan, kula kulluk yapmaktan ve uyumaktan vazgeçmeliyiz.

15 Temmuz’ların yaşanmaması için tarihimizi bilmeli, din bezirganlarına yüz vermemeli, bilim ve akıl yolunda ilerlemeliyiz.

15 Temmuz’ların yaşanmaması için Atatürk İlke ve İnkılaplarına sımsıkı sarılmalı, laiklikten taviz vermemeliyiz.

15 Temmuz’ların yaşanmaması için ”Bağımsızlık” ve ”Özgürlük” karakterimiz olmalı, el etek öpmemeli uyanık olmalıyız.

15 Temmuz’ların yaşanmaması için adil bölüşmeli, eşit yaşamalı, fikrimiz ve vicdanımız hür olmalı.

15 Temmuz’ların yaşanmaması için ”millet” olmalıyız. Türk Milleti bir beden içerisinde farklı organlar gibidir, dik durmalıyız.

Bu vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Allah Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Türk Milleti’ni korusun.

”Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.” 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku