burada HAYAT var!
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Her Türlü Tedbirimizi Aldık!

681

Beylikdüzü Kaymakamı Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi

Beylikdüzü Kaymakamı Dr.Mustafa Altınpınar Beylikdüzü ilçesinde faaliyetlerini sürdüren BASIN mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltı gündemini pandemi ve deprem tedbirleri ile birlikte Beylikdüzü genelindeki sorunlar ve çözüm önerileri ile istişarede bulunuldu. Beylikdüzü Kaymakamlığı tarafından yapılan çalışmalar ile ilgili açıklamada bulunan Altınpınar  Pandemi sürecinden bahsederek, Pandemi sürecini en iyi yöneten ilçe İstanbul da Beylikdüzü’dür. Her bir pozitif vakamızın durumları, günde en az 2 kez telefonla aranarak ve bir kez evlerine giden personellerimizle kontrol altında tutulmaktadır. Her bir mahalle muhtarımıza, mahallesindeki pozitif vatandaşlarımızın listeleri ulaştırılarak hem bizim hem muhtarlarımızın takibi gerçekleştiriliyor. Vefa destek gruplarımız, emniyet ve zabıta ekiplerimizle, virüs taşıyan bireylerin her türlü ihtiyaçları karşılanmaktadır. Maske, mesafe ve hijyen kurallarıyla ilgili denetlemelerimiz çok sık yapılmaktadır. Bu konuda taviz vermeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Beylikdüzü’nde ikamet eden vatandaşlarımızın, sosyo-kültürel seviyesin yüksek olması sadece pandemi sürecinde değil, genel olarak bize çok fayda sağlayan bir husustur. Bakanlığımızın açıklamış olduğu vaka sayılarına göre düşüş yaşanan, İstanbul’un en başarılı ilçesi Beylikdüzü’dür.

Basın Mensuplarının sorularınıda cevaplayan Dr.Mustafa Altınpınar yapılan deprem ve afet çalışmalarını şu sözlerle anlattı; her ne kadar pandemi sürecinde olsak da afet ve koordinasyon merkezimizi bu süreçte açtık. Süreç içerisinde kullanılamaz duruma gelen ne varsa, hepsini elden geçirerek yeniledik. İstanbul Cerrahpaşa Üniversitesi ortaklığıyla yaptığımız çalışmalarla, arama kurtarma cihazları geliştirdik. Türkiye’nin her yerinde, acil durum arama kurtarma ekipleri oluşturma hedefindeyiz. Projemiz sadece Beylikdüzü’yle sınırlı kalmayacak hedefimiz tüm illerimizde depremi en iyi şekilde yönetecek ekipler oluşturmaktır. Deprem koordinasyonu eğitim sürecimiz tamamlandığında, dünyanın en iyi acil durum arama kurtarma ekibine sahip olacağız. Seçtiğimiz adaylar afet görmüş, depremi yaşamış ne yapması gerektiğini bilen profesyonel kişilerden oluşuyor. Ekiplerimizin afet durumunda Elektrik su ve benzeri ihtiyaçları alabilecekleri her yerin tespitini yaptık. Her mahallede bir acil durum ve kriz merkezi oluşturduk. Bu merkezlerin afet anında sistem dışı kalmasına karşı ek tedbirler aldık. Deprem olduğunda emir komuta gerektirmeksizin oluşturulmuş bir sistem kurmak amacındayız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku