burada HAYAT var!
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Durbey Duran İGD Başkan Adayı Oldu

205

İstanbul Gazeteciler Derneği (İGD) geçtiğimiz yıl covid salgınından dolayı ertelenen olağan kongresini yapma kararı aldı. 31 Mart 2021 Çarşamba günü saat 13.00’da, Kaya Milenyum AVM Zemin Kat N0:06 Beykent Büyükçekmece adresinde bulunan dernek merkezinde yapılacaktır. İlk toplantıda çoğunluk sağlanamadığı takdirde toplantı; 07 Nisan 2021 Çarşamba günü, aynı saat, aynı gündem ve aynı adreste yapılacaktır.
İlanen duyurulur…

2010 yılından beri medya sektöründe yapmış olduğu çalışmalar ve projeleriyle adından söz ettiren Durbey Duran, İstanbul Gazeteciler Derneği (İGD) başkanlığı için adaylığını ilan etti.

Lonca Medya’nın Genel Yayın Yönetmenliğini yürüten Durbey Duran’ın medya hayatı beylikduzu.com.tr internet sitesi üzerinden habercilik yapmak ile başladı. Beylikdüzü’ne özgü bir şehir portalı geliştiren Lonca Medya, birçok kente özgü şehir portalları geliştirerek özgün bir internet girişimciliği modeli ortaya koydu. Durbey Duran’ın genel yayın yönetmenliğini yürüttüğü Lonca Dergisi’ni iş ve siyaset dünyasına yönelik marka değeri taşıyan bir dergi olmasında önemli rol oynadı. Cumhuriyet Üniversitesi İşletme Yönetimi mezunu olan Durbey Duran; reklamcılık, internet haberciliği ve yeni nesil internet girişimciliği ile ilgili çalışmalar yapmaktadır.

Uluslararası Tüketici Kalite Zirvesi’nde ‘’Yılın Dijital Medya Kuruluşu’’, Ekonomi Gazeteciler Derneği Yılbaşı Buluşması’nda ‘’Yılın Enleri’’, Dünya Basın Mensupları Derneği’nin ödül gecesinde ‘’Yılın En İyi Medya Kuruluşu’’ İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği Zirvedekiler ödül töreninde röportaj, Türkiye Yerel Basın Birliği Derneği tarafından en iyi internet haber sitesi ödüllerini alan Lonca Medya; onlarca şehir portalı, onlarca internet haber sitesi ve sektörlere özgü internet girişimleriyle büyük dikkat çekmektedir.

İstanbul Gazeteciler Derneği (İGD) başkanlığına ‘’medyanın toplumda hak ettiği yere ulaşmasını sağlamak’’ için aday olduğunu ifade eden Durbey Duran, ‘’Gazetecilerin ve basın emekçilerinin dijitalleşmeye adapte olması ve dijital çağın tüm gereksinimlerini sağlaması gerekiyor. Bu adaptasyon için bir sivil toplum kuruluşu olan İstanbul Gazeteciler Derneği (İGD) ailesindeki basın emekçisi arkadaşlarımızla bunu başaracağız.’’diyerek düşüncelerini ifade etti.

Lonca Medya Genel Yayın Yönetmeni Durbey Duran, ‘’İstanbul Gazeteciler Derneği (İGD) başkanlığında basın emekçisi dostlarımla başarmak istediğim şeyler şunlardır:

  • İstanbul Gazeteciler Derneği (İGD) kapsamında basın emekçilerimize dijital okuryazarlık eğitimlerinin sağlatılması ve böylece basın emekçilerimizin yaptıkları işi dijital mecralarda büyütülebilmesi.
  • Lonca Medya bünyesinde geliştirmiş olduğumuz özel bir haber yazılımı var. Bu yazılımın kullanılması etki alanımızı geliştirecektir. Bilgi paylaşımını en etkin şekilde dijital mecralarda duyurmak için basın emekçisi dostlarımızla işbirliği geliştirmek. Basın emekçisi dostlarımız ile dijital medya ve dijital pazarlama araçlarını en iyi şekilde kullanarak etki alanımızı genişletmek.
  • İstanbul Gazeteciler Derneği (İGD)’nin projeler yazan, projeler geliştiren ve toplum ile buluşturarak sosyal fayda sağlayan bir sivil toplum kuruluşu olmasını sağlamak.
  • İstanbul Gazeteciler Derneği (İGD)’nin toplumsal cinsiyet alanında çalışmalar yapmasını sağlayarak kadın basın emekçisi dostlarımızın sektörde kendilerini geliştirmesini sağlamak. Çünkü Türkiye’de medya sektörü üzerine yapılan bilimsel bir araştırmada medya sektörünün erkek egemen olduğu bilinmektedir ancak dijitalleşen medya sektöründe kadınların varlığı artmaktadır. Kadın medyacıların başarılarıyla gururlanmak istiyoruz.
  • Üniversitelerin İletişim Fakülteleri ile işbirliği geliştirerek hem medya sektöründe istihdamın hem medya sektöründe girişimciliğin önünü açacak girişimlere imza atmak istiyoruz.
  • Gazetecilerin sadece güncel siyaset dedikoduları ile değil aynı zamanda toplumsal faydayı gözetecek politikaların geliştirilmesi için önemli olduğunu düşünüyorum. Toplumun temel sorunları ile farkındalık yaratacak çalışmalara imza atacağız ve bunları duyuracağız.
  • Dernek Talep Sistemini kuracağız.
  • Dernek merkezinde dijital stüdyo ile tüm üyelerin görüntülü yayın yapmalarına imkan sağlamayı amaçlıyoruz. Geliştirmiş olduğumuz sistem ilede tüm üyelerimizin kullanacağı yazılımlar ile entegreli çok fazla kitlelere ulaşacak olan görüntülü yayın sistemini hayata geçirmek istiyoruz.
  • Dijitalleşme ile öğrenmemiz gereken şeyler artıyor. Her geçen gün teknolojik gelişmeler karşısında kendimizi güncellememiz gerekiyor. Gazetecilerin sadece geçmişi ve gündemi değil, geleceği de yorumlaması ve halkı bilgilendirmesi gerekiyor. Bu anlamda çeşitli etkinlikler yapacağız.
  • Hedefimiz maddi ve manevi anlamda meslektaşlarımızın kazançlarına katkı sunmaktır. Bu nedenle bir dönem (1) başkanlık yapmak ve bir sonraki dönemde başka bir meslektaşımızın yeniliklerini ve düşüncelerini hayata geçirmesine fırsat tanımak anlamı ile İstanbul Gazeteciler Derneği (İGD) tarafından 31 Mart 2021 tarihinde çoğunluk sağlanamadığı takdirde ise 07 Nisan 2021 tarihinde yapılacak olan kongrede aday olduğumu belirtir. Meslektaşlarımızın oluru ile başkanlığa talip olduğumu belirtirim…

Saygılarımla,

Durbey Duran

İGD Başkan Adayı

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku