burada HAYAT var!
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Yılın ”En Yenilikçi Girişimci Ödülü” Yavuz Uzun’a Verildi

205

Pek çok dijital paranın var olduğu dünyada, sanal bir pos cihazı geliştirme fikrini ortaya çıkaran Yavuz Uzun, blockchain tabanlı sanal pos yazılımı gerçekleştirdi. Bu projeyle, dijital para dünyasına, sıfır komisyonla iş hacmi oluşturmasından dolayı; “yılın en yenilikçi girişimci ödülü”ne layık görüldü.

Siyaset, bürokrasi, iş, spor, sanat, kültür ve akademi camiasından seçkin isimlerin katıldığı ödül töreninde; Abdülkadir Aksu, Güldal Akşit, Kerem Alışık, Hülya Koçyiğit, Müge Anlı, Zahide Yetiş gibi isimlerde ödül aldı.

 

  1. Uluslararası Tüketici Kalite Zirvesi’nde de “yılın genç girişimci ödülü”nü alan Yavuz Uzun, proje hakkında şu bilgileri verdi: “Web tabanlı işletmeler arasında ödeme almalarını sağlayan aracılık hizmeti sunuyoruz. Biz cüzdan saklama hizmeti sunmuyoruz. Dijital para ödeme sistemine dahil olan firmalara “cüzdan tanımlıyoruz.” Blockchain teknolojisinden destek alarak, kullanıcılara ödeme yapmak istedikleri zaman, tek seferlik ve onlara özel blockchain ağı üzerinden bir cüzdan oluşturuyoruz. Projemiz, dijital para dünyasında ürettiğimiz sanal pos cihaz yazılımı ile şirketlerin, kullanıcılarından bir mal veya hizmet karşılığı, dijital parayla hizmet almasını sağlayan bir ödeme sistemidir.

 

Böylece, normal bankacılık ve kart işlemleri dışında, kullanıcılara başka bir hizmet alternatifi sunuyoruz. E alış-verişte, oyun platformlarında, dijital para alım-satımlarında ve diğer ticari hizmetlerde kullanılan bir yazılım sistemi olan pos cihazımız The Web Coin Sistemi, son derece güvenli. Zira blockchain yapısı en önemli güvenlik unsuru. Block zinciri dediğimiz şifreleme, güvenliği sağlamaktadır. Bütün altyapımız da blockchain tabanına dayanmaktadır. Kısacası blockchain güvenliği neyse, bizim sistemimiz de birebir odur. Bugün dünyada, en güvenli sistem tartışmasız, blockchain tabanıdır.

 

Ayrıca sanal pos sisteminde, alıcı ve satıcıların tüm dijital para harcamaları, kendi dijital cüzdanlarında olacaktır. Bizim sistemimiz, bu cüzdanlardaki hesapları kesinlikle görmeyecektir. Tıpkı klasik kredi kartlarında olduğu gibi: kredi kartıyla alış-veriş yaptığınızda nasıl ki sadece pos cihazından çekim yapılıyor. Bizim yazılım sistemimiz de aynı şekildedir. Biz sadece ödeme için cüzdan tanımlaması yapıyoruz.

 

Şunu belirtmek isterim ki dünyada ödeme sisteminde değişim, ödemedeki dönüşüm, sanal pos sistemini kaçınılmaz kılıyor. Bütün alışkanlıklarımızda olduğu gibi, tüketim harcamalarında da dijital paraya doğru bir geçiş olacak. İşte biz bu pazarı erken gördük ve ciddi bir projeyle başladık. Ayrıca bizi farklı kılan bir başka özellik de dünyada yüzde sıfır komisyon ile yola çıkıp aynı zamanda kendi dijital parasını geliştirmiş olan ilk ve tek blockchain temelli sanal pos şirketiyiz.”

 

Yavuz Uzun Kimdir?

 

TWC Dijital Para Ödeme Sistemleri Kurucusu ve CEO

 

Genç girişimci Yavuz Uzun, Ankara’da doğmuştur. İşletme Fakültesi mezunudur. İş hayatına, perakende satış sektöründe kendi işini kurarak başlamıştır. Online satış sistemini kurarak, 2 yıl içinde, şirketi büyütmüş, daha sonra şirketi satarak, tamamen dijital para ve finans sektöründe hizmet veren farklı projelerde yer almış ve yöneticilik yapmıştır.

 

Yaklaşık 5 yıl boyunca, profesyonel olarak, dijital para sistemleri üzerine çalıştıktan sonra, bulut madencilik şirketi ve madencilik cihazlarının satışını yapan, anahtar teslim tesis hizmeti veren BullsMining şirketini kurarak, önemli bir ilke imza atmıştır. Ayrıca, Türkiye’de ve dünyada yeni olan, dijital para piyasalarının ve temel finansal okur-yazarlık kitabını hazırlamış, eğitmen olarak, akademik bir kurumda dersler vermiştir.

İş dünyasının yanı sıra, sivil toplum kuruluşlarında da aktif olarak sosyal çalışmalar yapan Yavuz Uzun, TÜDİYAD-Tüketici Diyaloğu Derneği ve BDU Uluslararası İş İnsanları ve Diplomatlar Birliği kurucusu ve yönetim kurulu üyesidir. 34. Uluslararası Tüketici Kalite Zirvesi’nde, dijital dünyanın kapılarını aralayan çalışma ve projeleriyle, “2020 Genç Girişimci Ödülü”nü almıştır.

 

Yavuz Uzun, üzerinde yaklaşık 2 yıldır çalıştığı, blockchain temelli online ödeme sistemi Thewebcoin projesini tamamlayarak, hayata geçirmiş ve şirketin kurucu CEO’su olarak görev yapmaktadır.

 

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku