burada HAYAT var!
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Oyun Sokakları’nda Çocuklar Gönüllerince Eğlendi

Oyun Sokakları'nda Çocuklar Gönüllerince Eğlendi

246

BEYLİKDÜZÜ’NDE OYUN SOKAKLARI KURULDU

 

OYUN SOKAKLARI’NDA ÇOCUKLAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

 

Beylikdüzü’ndeki çocuklar yaz tatilinde doyasıya eğleniyor. Çocukların özgürce spor yapıp oyun oynayacakları, film izleyebilecekleri ve sanatsal – kültürel faaliyetleri gönüllerince yaşayacakları alanlar oluşturan Beylikdüzü Belediyesi, Oyun Sokakları projesini hayata geçirdi. 6-30 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlikler ilk olarak Yakuplu Mahallesi’nin farklı sokaklarında trafiğe kapalı ve güvenli alanlarda çocukların özgürce koşup eğlenme imkanı bulacakları alanlarda hazırlandı.   

 

Çocuk dostu kent olma vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Beylikdüzü Belediyesi, Oyun Sokakları projesini hayata geçirdi. Projede, nüfusun yoğun ve fiziki durumun uygun olduğu sokaklar seçilip güvenliği sağlanarak çocukların psikolojik, fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlayacak nitelikli etkinlikler hazırlandı. 6-30 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlikler ilk olarak Yakuplu Mahallesi’nin farklı sokaklarında trafiğe kapalı ve güvenli alanlarda çocukların özgürce koşup eğlenme imkanı bulacakları alanlarda hazırlandı. Belediye tarafından hayata geçirilen projeyle aynı zamanda, Yakuplu Mahallesi’nin imar planlarında park alanlarının yeterli olmaması ve mevcut parkların aralarındaki mesafelerin uzak olması sebebiyle küçük yaş gruplarındaki çocukların park ve oyun ihtiyaçlarının karşılanması amaçlandı.

 

En Sevilen Çocuk Filmleri Her Hafta Başka Bir Sokakta

 

Çocukların özgürce spor yapıp oyun oynayacakları, film izleyebilecekleri ve sanatsal – kültürel faaliyetleri gönüllerince yaşayacakları alanlarda; renkli zıplama alanlarından futbol ve basketbol sahasına, halatlı tırmanma alanlarından salıncak ve tahterevalliye kadar birçok oyun grubunda çocuklar gönüllerince eğlendi. 6-10 Temmuz tarihleri arasında 94. Sokak’ta başlayan ve 13-17 Temmuz tarihleri arasında 138. Sokak, 20-24 Temmuz tarihleri arasında 54. Sokak, 27-30 Temmuz tarihleri arasında 146. Sokak’ta devam edecek olan etkinliklerde ayrıca en sevilen çocuk filmleri de her hafta başka bir sokakta çocukların beğenisine sunuldu. Projeden oldukça memnun olan çocuklar; Pazartesi günü Aslan Çocuk, Salı günü Jumbo-Sevimli Fil, Çarşamba günü Tüylü Arkadaşlar, Perşembe günü Peter Pan/Tinkerbell ve Cuma günü ise Sevimli Sihirbazlar filmini ücretsiz olarak izleme imkânı buluyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku