burada HAYAT var!
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Kendine Cemaat Arayanlar Camilere Gitsin

282

Kendine cemaat arayanlar Camilere gitsin;

Ülkemizden yaşanan sıkıntıların bir çoğunun cemaat guruplarından kaynakladığını sanırım içinde bulunduğumuz son 10 yılda daha da iyi anladık.
Ülkemizde yargı organlarından tutunda , devlet daireleri , güvenlik güçleri  ve yerel yönetimlere kadar bir çok yerde ciddi yapılanmalar yapan  cemaat adı altındaki terör gurupları ile, 15 Temmuz süreci sonrasında son derece büyük çalışmalar yapılmış ve yapılmaya devam etmektedir.

Lakin en önemli ayrıntıyı gözlerden kaçırıyoruz. Bir tanesini tavsiye ederken , diğerlerinin türemesine sanırım bilmeden göz yumuyoruz. Örneğin yurt dışında ki FÖTO terör örgütüne ait okulların bir başka cemaat guruplarına verildiğini görmekteyiz. Ülkemizde ise yıllardan beridir süre gelen cemaatcilik yapılanmaları her yeni iktidar dönemini zora sokmuştur. Geçmişte mason guruplarının ülke yönetiminde ki aktif rollerini bu sefer cemaatler üstleniyor.
insanoğlu kendi yaşadığı İslami unsurlarında eksiklik hissediyorsa bununla ilgili devletimizin çatısı altında bulunan Diyanet işleri başkanlığına talepte bulunabilir. Kendilerinde eksik gördükleri bilgileri bahse konu başkanlık makamlarından veyahut il ve ilçe müftülüklerinden yardım alarak giderebilirler.

İslamiyette cemaatcilik yoktur ;

Kuranda eksiklik arayan ve farklı yollarla Mezhepler , Tarikatlar ve Cemaatler oluşturanlar, Allahın emirlerine karşı gelmekte ve İslamiyet içinde ayrılıklara neden olmaktadır. Buda hayatınızda rastlayabilecek olduğunuz en büyük günah ve fitne vesilesi olmaktadır.

Enam Suresi 98. Ayet  ;  Allah sizi tek bir nefisten yarattı. Sizin bir istikrar , bir de değişken haliniz var. Doğrusu anlayanlar için ayetlerimizi açık olarak bildirdik” Bu ayette anlatılmak istenen insana akıl verdik , Rehber olarak kuranı gönderdik. Aradığınız tüm bilgiler , vesveseye düşmeniz halinde aradığınız tüm cevapları Yüce Kuranın içinde bulabilirsiniz.  Böylesine muhteşem bir rehberimiz varken kendini ŞIH , ŞEYH adledenlerini eteklerini öpmekten ne zaman vazgeçeceksiniz.  Kimisi gider aylarsa üzüm tarlalarında karın tokluğuna çalışır ŞEYH efendi mirasına miras ekler bizimkisi de sanır ki ŞEYH beni cennete girerken şalvarının cebinde taşıyacak. Ya kardeşim bırakın bu uyduruk din inançlarını , daha beter dinden çıkıyorsunuz haberiniz yok.

Türkiye Cumhuriyetinde yüzlerce cemaat var  hepside sorsan üfledim uçtu modelindeler. Sanırsın ülkeyi ayakta onlar tutuyor. Aslında bir bakıma da doğru. Ülkemizin bir çok organına sızmışlar evet doğru ayakta tutuyorlar. Cemaatlere  , Tarikatlara bağışlanan yerlerin devlet hazine envanterine tekrar işlenmesi ve geriye alınması taraftarıyım. Şu an ki hükümetimizin  FETÖ cemaatine karşı verdiği mücadeleye bir yenisini daha ekleyerek  Kendini HARUN YAHYA diye adlandırıp ortalarda ben MEHDİyim diyen Adnan Oktar ve gurubuna karşı başlatılan süreç toplumumuzu ziyadesiyle memnun etmiştir. Bu yeterlimi ? tabiî ki asla yeterli değil. Diğer cemaatlerin , Tarikatların ve hatta bazı Vakıflarında elekten geçirilmesini dört gözle bekliyoruz.  10 yıllardır bu ve bunun gibi bazı guruplar ülkemizin gelişmesine , Ekonomisine ve bir çok faaliyetine darbe vurmuşlardır vurmaya da devam etmektedirler. Yüz kızartıcı suçların bir çoğunu içlerinde barındıran ve küçük yaşta ki kız çocuklarımıza karşı cinsel istismarları içinde barındıran bu yapılanmalar ; ayrıca terör örgütü guruplarına ve siyonizimle beslenen bazı etnik guruplara bilgi akışını da sağladıklarını görmekteyiz. Her fırsatta adaleti yüce olan dinimizi kendi çıkarlarına alet etmekten kaçınmamaktalar. En başta söylediğim kelimeyi tekrar kullanmak istiyorum ve diyorum ki. Kendine Cemaat arayanlar camilere koşsunlar.

Ali Şevki Karataş

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku