burada HAYAT var!
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Güvenli Başlangıç

114

Beylikdüzü Belediyesi, ilçedeki okulları 6 Eylül’de başlayacak olan yüz yüze eğitim dönemine hazırlamak için çalışmalarına devam ediyor. Pandemi nedeniyle uzun süre kapalı kalan okullarda çevre düzenlemesi, bakım, onarım ile ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmaları belediye ekipleri tarafından titizlikle yapılıyor. Yeni eğitim yılının sürdürülebilir olması ve öğrencilerin okullarına güvenle dönebilmesi adına okullardaki çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Eğitimin kesinlikle aksamaması, devam etmesi gerekiyor. Çocuklar eğitim öğretimden uzak kalmamalı. Bu konuda biz de yerel yönetici olarak elimizden gelen desteği vermeye gayret edeceğiz.” dedi.

Beylikdüzü Belediyesi, pandemi nedeniyle uzun süre kapalı kalan okullardaki eğitim sürecinin güvenli ve sürdürülebilir olması adına ilgili tüm birimlerini seferber etti. 2021-2022 eğitim-öğretim yılı öncesi okullardaki bakım, onarım, çevre düzenlemesi ve dezenfektan çalışmalarını yapan ekipler, yüz yüze eğitim öncesi kentteki okulları eğitime hazır hale getirmek için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, okul bahçelerinde bulunan oyun grupları ve bankların bakım ve onarım çalışmalarını yaparken, Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ise ilçede bulunan okullarda haşere ilaçlaması ve dezenfektan çalışmalarını aralıksız olarak sürdürerek, öğrencilerin sağlıklı ortamda eğitim görmelerini sağlıyor. Pandemi sebebiyle öğrencilerin salgından etkilenmemesi için yedi okulun ıslak hacimlerini yenileyen Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, 2021 yılı içinde ilçede bulunan 40 okulda genel bakım ve onarım çalışmasını yaptı. Ayrıca müdürlük 15 okulun önünde renkli yaya çizgi boyası işlemini sürdürerek, çok amaçlı salon, kütüphane ve Atatürk köşesini okullara kazandırdı.

 

“Çocuklar eğitim öğretimden uzak kalmamalı”

Okullarda yapılan çalışmalar devam ederken Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ise ilçedeki okulları ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Beylikdüzü Belediyesi olarak eğitime destek olmaya devam ettiklerini vurgulayan Başkan Çalık, “Beylikdüzü’nde okullarımızı eğitim öğretim yılına hazır hale getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Evlatlarımızın okullarına güvenle dönebilmesi ve bu dönüşün sürdürülebilir olmasını çok önemli. Eğitimin kesinlikle aksamaması, devam etmesi gerekiyor. Çocuklar eğitim öğretimden uzak kalmamalı. Öğrencilerin, öğretmenlerin ve okul çalışanlarının güvenli ve temiz bir ortamda olması adına biz de yerel yöneticiler olarak elimizden gelen desteği vermeye gayret edeceğiz. Çocukların huzur içinde koşup oynayacağı yeşil alanlarıyla birlikte güvenle bulunabilecekleri alanlar oluşturarak, çocukların eğitimlerine en iyi şekilde devam etmelerini sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku