burada HAYAT var!
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Beylikdüzü Zabıtaları Miniklere Mesleklerini Anlattı

Beylikdüzü Zabıtaları Miniklere Mesleklerini Anlattı

256

BEYLİKDÜZÜ ZABITALARI MİNİKLERE MESLEKLERİNİ ANLATTI

 

Beylikdüzü Belediyesi Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Gündüz Çocuk Bakımevi’nin öğrencileri zabıta mesleğini Beylikdüzü Belediyesi Zabıta Müdürlüğü çalışanlarından dinledi. Zabıtalar, çocuklara özellikle seyyar satıcıların sattığı yiyecek ve ürünlere dikkat etmeleri gerektiğini söylerken olası kaybolma durumlarında da neler yapmaları gerektiğini aktardı.

 

Beylikdüzü Belediyesi’nin önemli projelerinden biri olarak hayata geçen ve faaliyet gösteren Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Gündüz Çocuk Bakımevi, öğrencilerinin zabıta mesleğini tanıması ve öğrenmesi adına Beylikdüzü Belediyesi zabıtalarını miniklerle bir araya getirdi. Etkinlik kapsamında zabıtalar, kendilerini ve mesleklerini tanıtırken çocukların özellikle sokaklarda satılan yiyeceklere karşı dikkatli olmaları gerektiğini ve bu ürünlerin denetlemesinin zabıtalar tarafından yapıldığını anlattı. Aynı zamanda olası kaybolma durumlarında çocuklara dikkat etmeleri gereken noktaları anlatan zabıtalar, çocukların böyle bir durum yaşadıklarında kendilerine ulaşmalarını söyledi.

 

Çocuklar ilgiyle dinledi

 

Mesleklerin tanıtımına yönelik etkinliklerin çocuklar için önemini vurgulayan ve kadın zabıtaları göstererek sadece erkeklerin değil kadınların da bu mesleği yapabileceğini söyleyen Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Gündüz Çocuk Bakımevi Sorumlusu Nevriye Gürel ise, “Çocukların farklı meslek gruplarını tanıması için bu meslekleri icra edenleri okulumuzda ağırlıyor ve anlatmalarını rica ediyoruz. Beylikdüzü Belediyesi zabıtalarına bugün geldikleri için teşekkür ediyoruz. Çocuklarımız bu mesleği tanımanın yanı sıra yapmaları ve dikkat etmeleri gereken noktaları da öğrendi ”dedi. Çocukların zabıtaları oldukça ilgi ve merakla dinlediği etkinlik sonunda ise minikler zabıtaların dağıttığı bayraklarla hep bir ağızdan İzmir Marşı’nı söyledi.

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku