burada HAYAT var!
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Beylikdüzü Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti

Beylikdüzü Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti

252

 Beylikdüzünün Yeni Logosu Meclisten Oy Çokluğu ile Geçti

Beş yıldır Beylikdüzü ilçe siyasetini meşgul eden ”Kırlangıç” logosu meclisten geçti. Beylikdüzü MHP meclis üyelerininde oyunu alan ”kırlangıç” Beylikdüzü ilçesinin yeni logosu oldu.

 

Beylikdüzü Belediyesi, Aralık Ayı Meclisi’nin ilk oturumu Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık başkanlığında gerçekleşti. Beylikdüzü Belediyesi’nin mavi ve yeşilin tonlarında kırlangıçtan oluşan yeni logosu meclisin 3/2’sinin onayını alarak oy çokluğuyla kabul edildi.

 

Beylikdüzü Belediyesi, Aralık Ayı Meclisi’nin ilk oturumu Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Meclis açılış konuşmasına Kasım ayını değerlendirerek başlayan Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Aralık ayının önemli günlerine de değindi. “Beylikdüzü’nü yaşamın iyi adreslerinden biri haline getirmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diyerek Beylikdüzü için hayata geçirilecek önemli projeleri meclisle paylaşan Başkan Çalık konuşmasının devamında; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, 5 Aralık Dünya Toprak Günü, 9-15 Aralık İnsan Halkları Haftası’na dair mesajlar verdi. 2020 yılının herkes için daha adil bir yaşamın başlangıcı olmasını temenni eden Başkan Çalık, “Bu yıl olduğu gibi önümüzdeki yıl da yepyeni projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Beylikdüzü’nü İstanbul’un nefesi yapmak için yola çıkmıştık ve gece gündüz özveriyle çalışacağımızı bir kez daha beyan etmek istiyorum. Şimdiden herkese iyi bir yıl diliyorum” diyerek konuşmasını noktaladı.

 

Yeni Logo Oy Çokluğuyla Kabul Edildi

 

2014 yılında halk oylamasıyla Beylikdüzü halkı tarafından en fazla oyu alarak seçilen ve ele avuca sığmayan yapısıyla özgürlüğü temsil eden Kırlangıç logosu yenilenmiş haliyle Aralık ayı meclis toplantısında yeniden görüşüldü. Oturumda Eylül Ayı meclis toplantısında Kültür ve Turizm Komisyonu’na sevk edilen yeni logoyla ilgili maddeyi oy çokluğuyla gündeme alan Başkan Çalık, “Logo çokça müzakere edildi. Beylikdüzü halkı tarafından kabul görmüş olan kırlangıç, 6 yıldır bu kentin gündeminde ve artık gündemden düşmesi adına karar verilmesi gerekiyor.” diyerek yeni logoyu meclisin oylamasına sundu. Mavi ve yeşilin tonlarında kırlangıçtan oluşan logo meclisin 3/2’sinin oyuyla geçerek kabul edildi.

 

İkinci Oturum 6 Aralık’ta Gerçekleşecek

 

Meclis gruplarının gündem dışı ve gündeme dair söz aldığı oturumda, AK Parti Meclis Grubu’nun sunduğu sözlü ve yazılı önerge Başkanlık Makamına oy birliğiyle havale edildi. Ayrıca meclis gündem maddelerinden 1,2,5 ve 6. Maddeler teklif karar olarak meclisin oylamasına sunularak oy birliğiyle karar verildi. Meclisin 3,7,8,9,10,11,12,13,14 ve 15.maddelerinin ise hukuk komisyonuna havalesine oy birliğiyle karar verildi.16,17 ve 18. Maddeler olan komisyon raporları ise oy birliğiyle kabul edilirken; yeni logo ile ilgili olan 19.madde oy çokluğuyla kabul edildi. Aralık Ayı Meclis Toplantısı’nın 2. Oturumunun ise 6 Aralık Cuma günü saat 10.00’da yapılması kararlaştırıldı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku