burada HAYAT var!
Web Sitemize Hoş Geldiniz

65 Yaş Üzeri Vatandaşlara Anlamlı Destek

238

65 YAŞ ÜZERİ VATANDAŞLARA ANLAMLI DESTEK

 

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ 65 YAŞ ÜZERİ VATANDAŞLARIN YANINDA

 

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ İLE EVİMİZ BEYLİKDÜZÜ DERNEĞİ’NDEN ANLAMLI PROJE

 

Beylikdüzü Belediyesi, Koronavirüs salgını sürecinde koruma amaçlı sokağa çıkma yasağı olan 65 yaş ve üzeri vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Evimiz Beylikdüzü Derneği ile ortaklaşa yürütülen proje kapsamında dernek gönüllüleri 65 yaş ve üzeri vatandaşlara telefonla ulaşarak sosyalleşmelerine katkı sağlıyor. Gerçekleşen görüşmelerde vatandaşların hatırları sorularak moral ve motivasyon sağlanırken bir yandan da ihtiyaçları not edilerek Belediye’nin ilgili birim ve müdürlüklerine iletiliyor.

 

Vatandaşları koronavirüs salgınından korumak için ilçe genelinde birçok farklı alanda çalışma yürüten Beylikdüzü Belediyesi, 65 yaş üzeri vatandaşlar için anlamlı bir proje başlattı. Şimdiye kadar 65 yaş üzeri vatandaşların evlerinde güven ve sağlıkla kalmaları adına başta Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın talimatıyla çalışmalar yürüten Beylikdüzü Belediyesi bu kez vatandaşların sosyalleşmeleri adına adım attı. Evimiz Beylikdüzü Derneği ile ortaklaşa yürütülen proje kapsamında 65 yaş üzeri vatandaşlarla moral ve motivasyonlarını yüksek tutmak adına telefon görüşmeleri yapılırken istek ve taleplerine de kulak veriliyor. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın eşi Zehra Çalık’ın da katılarak destek verdiği projede vatandaşların yanında olarak manevi destek verilirken bir yandan da alınan tüm talepler belediyenin ilgili birim ve müdürlüklere iletiliyor.

 

“Birlik ve Beraberlik İçinde Bu Günleri Aşacağız”

 

Evimiz Beylikdüzü Derneği Başkanı Gülten Polat, dernek gönüllülerinin gerçekleştirdiği aramalardan geri dönüşlerin oldukça olumlu olduğunu ve vatandaşların büyük memnuniyet duyduklarını belirtirken, “Beylikdüzü Belediyesi ile ortak bir projede buluştuk. Covit19 salgınından dolayı koruma amaçlı, sokağa çıkmaları yasak olan 65 yaş üstü büyüklerimize telefon ederek hatırlarını, isteklerini soruyoruz. Talepleri doğrultusunda yönlendirmeler yaparak değerli komşularımıza destek oluyoruz. Başta sosyalleşme, kendini değerli hissetme önceliğimizle birlikte, belediye birimlerinin hizmet kapsamında olan market, eczane vb. alışverişine ihtiyacı olanları belediyemize yönlendiriyoruz. Karşılıklı işbirliği çerçevesinde bu salgın günlerinde dayanışma, birlik beraberlik içinde bu günleri aşacağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku