burada HAYAT var!
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Taptaze Sebze ve Meyveler İhtiyaç Sahiplerinin Sofrasında

Taptaze Sebze ve Meyveler İhtiyaç Sahiplerinin Sofrasında

289

YAŞAM BAHÇESİ İLE İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YÜZÜ GÜLÜYOR

 

TAPTAZE SEBZE VE MEYVELER İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN SOFRASINDA

 

377 KİLO SEBZE VE MEYVE, 185 HANEYE ULAŞTIRILDI

 

 

Beylikdüzü Belediyesi’nin Yaşam Vadisi 3.Etaba teğet 20 dönümlük bir alanda oluşturduğu Yaşam Bahçesi’nde hasat sürüyor; ihtiyaç sahiplerinin yüzü gülüyor. Bahçeden şimdiye kadar hasat edilen 377 kilo sebze ve meyve, 185 ihtiyaç sahibi ailenin sofrasına ulaştırıldı. Üreten bir Beylikdüzü hayalinin en güzel yansımalarından biri olan Yaşam Bahçesi’nden elde edilen mahsül miktarının artmasıyla ulaşılan hane sayısının da artırılması hedefleniyor.

 

Beylikdüzü Belediyesi, Yaşam Bahçesi ile sosyal belediyeciliğin ve kent dayanışmasının en güzel örneklerinden birini hayata geçirdi. Yaşam Bahçesi’nin bereketli toprağında yetişip olgunlaşan ürünler, Gıda Bankası aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ücretsiz ulaştırılıyor. Bahçeden elde edilen organik ve taptaze ürünlerle şimdiye dek 185 ihtiyaç sahibi ailenin sofrasına paylaşmanın ve dayanışmanın mutluluğu taşındı.

 

Çalık: Mutluluk Duyuyoruz

 

Yerel yönetimlerin önceliğinin sosyal adaleti sağlayıp paylaşma kültürünü hakim kılmak olduğunu söyleyen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Yaşam Bahçesi, üreten Beylikdüzü hayalimizin bir yansıması. Temel amacımız, kendi kendine yeten bir kent oluşturmak. Gıda enflasyonunun arttığı bir dönemde hayata geçirdiğimiz Yaşam Bahçesi ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın aile bütçesine bir nebze de olsa katkı sağlayabiliyor olmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

 

Ürünler, Organik ve Taze

 

Yeni tip koronavirüs (Covid 19) pandemisi sürecinde, Beylikdüzü’ne kazandırılan en önemli projelerden biri olarak dikkat çeken Yaşam Bahçesi, Yaşam Vadisi 3.Etaba teğet ve 20 bin metrekarelik bir alana sahip. Bahçede doğal tarım ilkeleri uygulanarak, ata tohumlarından üretilen fidelerle organik sebze ve meyve yetiştiriliyor. Kalpleri paylaşmanın sıcaklığı ile ısıtan Yaşam Bahçesi’nde; kabak, sivri biber, dolmalık biber, salatalık, patlıcan, kara lahana, pırasa, göbek lahana, akça armut, pazı, sakız kabak, nektarin, taze soğan ve vişne gibi birçok farklı ürün yetiştiriliyor.

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku