burada HAYAT var!
Web Sitemize Hoş Geldiniz

İzmir’in Kurtuluşu, Beylikdüzü’nde Edis Konseriyle Kutlandı

195

 

İZMİR’İN KURTULUŞU, BEYLİKDÜZÜ’NDE EDİS KONSERİYLE KUTLANDI

 

BEYLİKDÜZÜ BARIŞ VE SEVGİ BULUŞMALARINDAN UNUTULMAZ FİNAL 

 

Beylikdüzü 6.Barış ve Sevgi Buluşmaları, İzmir’in düşman işgalinden kurtuluş kutlamaları ile görkemli bir final yaptı. Alanı dolduran on binlerce vatandaş, önce hep bir ağızdan İzmir Marşı’nı söyledi, ardından Edis konseriyle unutulmaz bir akşam yaşadı. Festivale bu yıl da yüksek katılımın olduğunu mutlulukla paylaşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Beylikdüzü’nde barış ve sevgi ortamını daim kılarak koruyoruz. Dilerim, önümüzdeki yıl yeniden bir araya gelir, İstanbul’u aydınlatan bu ışığı hep birlikte Beylikdüzü’nde yakmaya devam ederiz ” dedi.

 

Beylikdüzü Belediyesi tarafından düzenlenen, 6. Barış ve Sevgi Buluşmaları unutulmaz bir final yaptı. Her yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı ile başlayan ve İzmir’in düşman işgalinden kurtuluş kutlamaları ile sona eren festival, bu yıl 8 Eylül’de Edis konseriyle sona erdi. Etkinlik alanını hınca hınç dolduran on binlerce vatandaş, önce hep bir ağızdan ellerinde Türk Bayraklarıyla İzmir Marşı’nı söyledi, ardından Edis konseriyle şarkılara eşlik ederek doyasıya eğlendi. Festivalin finalinde söz alan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Biz bugün burada, barış ve sevginin hakim olduğu bir ortamda buluşabiliyorsak, bunu 100 yıl önce bu vatan için milli mücadelemizi verenlere borçluyuz. Bu kurtuluş destanı, 97 yıl önce bugün İzmir’in işgalden kurtarılmasıyla sona erdi. İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97’nci yıldönümünde, başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere, bağımsızlık uğruna Kurtuluş Savaşı’nda canını veren tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmasının devamında Beylikdüzü halkının  ilgi ve alakasından dolayı mutluluğunu paylaşan Çalık, “Beylikdüzü’nde birlik ve beraberliğimizi, barış ve sevgi ortamını daim kılarak koruyoruz. 6’ncısını düzenlediğimiz Barış ve Sevgi Buluşmaları’nın bu ortamı beslemesi bir yana, halkımızın duygu ve düşünce dünyasını zenginleştirdiğini görmek bizi gerçekten mutlu ediyor.  Dilerim, önümüzdeki yıl Barış ve Sevgi Buluşmaları’nda yeniden bir araya gelir, İstanbul’u aydınlatan bu ışığı hep birlikte Beylikdüzü’nde yakmaya devam ederiz” ifadeleriyle sevilen şarkıcı Edis’e çiçek ve plaket takdimini eşi Zehra Çalık ile birlikte gerçekleştirdi. Pop müziğin sevilen ismi Edis konser alanına adeta akın eden on binlerce vatandaşa, “Çok çok”, “Olmamış mı?”, “Benim ol” gibi sevilen şarkılarıyla unutulmaz bir gece yaşattı.

 

Çardak Altı’nda 10 günde 22 konuk ağırlandı

 

Etkinlik kapsamında düzenlenen ve 10 gün boyunca birbirinden değerli 22 konuğu ağırlayan moderatörlüğünü Yekta Kopan’ın üstlendiği, Çardak Altı Sohbetleri’nin son gün konukları ise final akşamında Arda Coşkun, İhsan Bayülken ve Lale Orta oldu. “Umut ve Spor”un konuşulduğu Çardak Altı’nda var olan spor kültürünün ülkemizde skor kültürü olarak devam ettiği belirtilirken moderatör Yekta Kopan’ın sorusu üzerine spor alanında Beylikdüzü Belediyesi’nin var olan ve hayata geçireceği projelerini Başkan Mehmet Murat Çalık paylaştı. Yapılması planlanan Atletizm Pistini çok önemsediklerini paylaşan Çalık, spor alanında başta Yaşam Vadisi’nde yer alan yürüyüş ve spor alanlarının yanı sıra spor yapılabilecek pek çok nokta ve merkez olduğuna dikkat çekti.

 

Sahaf Söyleşileri son gününde Buket Uzuner’i ağırladı

 

Bu yıl 3.sü düzenlenen ve kitapseverlerin büyük ilgi gösterdiği listeli ve listesiz kitap mezatının da yer aldığı Sahaf Festivali kapsamında da “Sahaf Söyleşileri” büyük ilgi gördü. 10 gün boyunca festivale damgasını vuran ve moderatörlüğünü Ümit Nar’ın yaptığı Sahaf Festivali Söyleşileri’nin son konuğu ise Buket Uzuner oldu. “Ne Olacak Sahaf Semahat’in Durumu?” konulu söyleşide kitaplarına ve anılarına dair paylaşımlarda bulunan ve gezgin kimliğiyle de tanınan Uzuner özellikle edebiyatta genellikle erkeklerin maceralarının dinlendiğini belirterek, “Kitaplara baktığımızda hayatta bütün maceraları yaşayanların erkek olduğunu görüyoruz. Sadece edebiyatta değil, tarihe baktığımızda da çoğu padişahın annesinin ismini dahi bilmiyoruz. Tüm bu egemen duruma rağmen şunu da bilmek gerekiyor ki, dünyayı kadınlar kurtaracak” ifadelerini kullandı.

 

Spor turnuvalarının kazananları belli oldu

 

Etkinlik boyunca renkli görüntülere sahne olan streetball, tavla ve tenis turnuvalarında dereceye giren finalistlere kupa ve madalyalarını ise Başkan Çalık, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve birim müdürleri takdim etti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku