burada HAYAT var!
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Hobi Bahçelerinde 3.Dönem Kura Heyecanı

Hobi Bahçelerinde 3.Dönem Kura Heyecanı

218

HOBİ BAHÇELERİNİN YENİ TALİHLİLERİ BELLİ OLDU

 

Beylikdüzü Belediyesi tarafından ilçe halkının toprakla olan bağını kuvvetlendirmek adına oluşturulan ve oldukça yoğun talep gören Hobi Bahçeleri için üçüncü kez kura heyecanı yaşandı. Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Trakya Salonu’nda, noter eşliğinde gerçekleşen kurada Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık şanslı isimleri ve parsel numaralarını katılımcılarla birlikte çekti.

 

Beylikdüzü Belediyesi Hobi Bahçelerinde üçüncü dönem kura heyecanı Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Trakya Salonu’nda yaşandı. 835 kişinin başvurduğu hobi bahçeleri kura çekiminde isimler noter eşliğinde belirlenirken her biri 15 metrekare olan 133 bahçe için 130 asil ve 133 yedek talihli çekimi yapıldı. İlk topu çekerek gönüllülerin ismini ve parsel numaralarını okumaya eşi Zehra Çalık ile birlikte başlayan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Birlikte üretmenin keyfini hep birlikte yaşıyoruz. Hobi Bahçesi’nin insanlarımıza kazandırmış olduğu en özel duygulardan bir tanesi bu. Toprakla ilgilenmek kentte ki stresi de azaltıyor. Umut Meyve Ormanımıza giden herkes huzur buluyor ve özüne dönüyor. Yaşama sağlık ve değer katıyor.” dedi. Kura çekiminde, hobi bahçelerinin bakımını zamanında ve doğru şekilde yapan, Ata Tohumu Bankası’na katkı sağlayan ve fazla ürünlerini Gıda Bankası’yla en çok paylaşan üç hobi bahçesi gönüllüsü de ‘Hobi Bahçesi Tahsis Uzatma Ödülü’ ile ödüllendirdi. Hobi Bahçesi Tahsis Uzatma Ödülü’ne layık görülen Burcu Mesela, Mücella Akpınar ve Ercan Şenel’e teşekkür belgelerini Belediye Başkanı Çalık eşi ile takdim etti. Kura sonuçları 18 Şubat 2020 tarihinde belediyenin internet sitesi üzerinden ilan edilecekken 3.dönem Hobi Bahçelerinin kullanımı 11 Nisan’da başlayıp 31 Mart tarihinde son bulacak.

 

Çalık, “Hobi Bahçeleri bizim için öncü bir çalışma”

 

Günümüzdeki iklim krizlerine değinerek yeşil alanların önemini vurgulayan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Dünyamızın aslında ne kadar kırılgan bir süreç yaşadığını hep birlikte gözlemliyoruz. İklimsel krizlerin çok görünür olduğu ortamlarda bu tür faaliyetlerin çoğalması ve doğayla iç içe kent ortamlarını oluşturmak yerel yönetim olarak bizim başlıca görevlerimizden bir tanesi. Doğayla barışık bir kent hayalini kurmuş ve geçen dönem yaklaşık 15 bin metrekarelik Umut Meyve Ormanı’nı vatandaşlarımızın kullanımına açmıştık. Bu güzel örnekleri çoğalttığımızda insanların doğayla ilişkisini düzelttiğimizde daha sağlıklı kent ortamları oluştururuz” dedi. Hobi Bahçelerinin öncü bir çalışma olduğunu da belirten Başkan Çalık, “Bilinçsiz tarım ve kentleşme topraklarımızın yok olmasına sebep oluyor. Kent ortamlarında toprakla bağımız maalesef kopmuş durumda ve bizler bu bağı nasıl kuvvetlendirmenin çabası ve gayretindeyiz. Beylikdüzü’nde bu bağı kuvvetlendirmek için 15 bin metrekarelik bir meyve bahçesi yaptık ve adına Umut Meyve Ormanı dedik. Umudumuzu beslesin, çoğaltsın diye bu ismi verdik. Birlikte üretmenin keyfini hep birlikte yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

“Hobi Bahçelerini çoğaltacağız”

 

Öncelikli olarak yeşil alanları artırma hedefli projeler ürettiklerini belirten Çalık, “Beylikdüzü her zaman İstanbul’a nefes olacak ve ilham verecek. Gürpınar merkezden başlayıp sahile kadar uzanan Yaşam Vadisi’ni de vatandaşlarımızla buluşturacağız. Buranın proje çalışmalarına başladık. Umut Hobi Bahçelerini de çoğaltmak adına faaliyet yürütüyoruz ve en az birinci kadar bir hobi bahçesini de Beylikdüzü ile buluşturacağız. Aynı zamanda Gürpınar’daki vatandaşlarımız da sahille buluşacak. Orada yaklaşık 150-200 bin metrekarelik yeşil alanı şu an planlıyoruz. Beylikdüzü’nü İstanbul’un nefesi yapmak için yılmadan yorulmadan tüm ekip arkadaşlarımla çalışmaya devam edeceğiz” ifadeleriyle konuşmasını noktaladı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku