burada HAYAT var!
Web Sitemize Hoş Geldiniz

‘Curcuna’ BAKSM’de Sanatseverleri Bekliyor

‘Curcuna’ BAKSM'de Sanatseverleri Bekliyor

241

‘CURCUNA’ BAKSM’DE SANATSEVERLERİ BEKLİYOR

 

MUMCU: KAPIMIZ BÜTÜN SANATÇILARA AÇIK

 

Ressam Hatice Aras’ın cam altı resimleri sergisi ‘Curcuna’ Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nin içinde bulunan Galeri Bedri Rahmi’de açıldı. Beylikdüzü Belediyesi 1.Başkan Vekili Serdal Mumcu, serginin açılışında yaptığı konuşmada “Ressam Hatice Aras’a bu güzel eserlerle bizi buluşturduğu için teşekkür ediyorum. Bütün sanatçılarımıza kapımız açık.” dedi.

 

Ressam Hatice Aras’ın cam altı resimleri sergisi ‘Curcuna’nın açılışı, Beylikdüzü Belediye protokolü ve İstanbullu sanatseverlerin katılımıyla Galeri Bedri Rahmi’de yapıldı. Serginin açılışında, Beylikdüzü Belediyesi’nin sanatseverleri, nitelikli sergilerle buluşturmaya devam ettiğini söyleyen Beylikdüzü Belediyesi 1.Başkan Vekili Serdal Mumcu, Hatice Aras’a günün anısına plaket ve çiçek takdim etti. Cam altı tekniğiyle yapılmış 43 resim ile 6 cam heykelden oluşan ve 20 Mart’a kadar ziyaret edilebilecek sergide, sanatseverler, unutulmaya yüz tutmuş bir zanaat olan cam altı tekniğiyle yapılmış resimlerin en güzel örneklerini görme şansına sahip olacaklar.

 

Mumcu: Beylikdüzü, Türkiye’de ve Dünya’da Parlayacak

 

‘Curcuna’ adlı cam altı resimleri sergisinin açılışında yaptığı konuşmaya, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın selam ve sevgilerini ileterek başlayan Beylikdüzü Belediyesi 1. Başkan Vekili Serdal Mumcu “Açılışını yaptığımız bu sergi, çok fazla görebileceğimiz sanat çalışmalarından değil. Bu güzel sanat eserleriyle bizi buluşturan Ressam Hatice Aras’a çok teşekkür ediyorum.” dedi. Konuşmasında, sanata ve sanatçıya önem veren bir belediye olduklarının altını çizen Başkan Vekili Serdal Mumcu, “2014 yılından bu yana, Beylikdüzü, kendi bölgesinde bir yıldız gibi parladı ama hep birlikte göreceğiz ki bu beş yıl içerisinde, bütün İstanbul, tüm Türkiye ve Dünya çapında parlamaya başlayacak. Sanat, spor ve insana dair her şeyde. Sanata ve sanatçıya verdiğimiz önemden kimse şüphe etmesin.” şeklinde konuştu.

 

Aras: Mutluluk, Keyif ve Onur Duyuyorum

 

Ressam Hatice Aras ise, “Mekan ve salon çok güzel, Burada olmaktan büyük mutluluk, keyif ve onur duyuyorum. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’a, serginin açılmasında emeği geçen herkese, sanatı bu şekilde destekledikleri için teşekkür ediyorum.”diye konuştu. Sergiye katılan sanatseverlere, sanat geçmişi ve eserlerini yaptığı teknik hakkında bilgi veren Hatice Aras, “Cam altı tekniğinin bir okulu yok. Zanaat haline gelmiş, uzun yıllar zanaat olarak kalmış, çok fazla gelişme gösterememiş bir zanaat. Ben, öğrencilerime öğretirken her şeyi deneyimleyerek öğrendim, bunu hayata geçirdim ve çok sevdim camın o parlak, kaygan, ışıltılı yüzeyini. Cam altı deyince camın arkasına yapıştırılmış bir şey yok. Tamamıyla camın ters tarafından boyanması şeklinde yapılıyor. Benim resimlerimin karşısına geçtiğinizde camın o parlak, ışıltılı, parlaklığını görürsünüz. Ama aslında, derinlerde, duygusallık etkilidir, resimlerimde. Hüznü, neşeyi, yüzlerdeki ifadeyi görmenizi isterim, cam altı resimlerime baktığınızda. Keyifli seyirler, geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku