burada HAYAT var!
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Beylikdüzü Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

257

ÇALIK: HALKIN SAĞLIK VE GÜVENLİĞİ SİYASET ÖTESİ BİR KONUDUR

Beylikdüzü Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı’nın 1. Oturumu gerçekleşti. Bir aylık meclis tatilinin ardından açılış konuşmasını yapan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Eylül ayında kutlanan özel günleri andı. Başkan Çalık, Gürpınar’da başlayacak olan kentsel dönüşüm sürecinin önemine değinerek meclise, “Halkın sağlık ve güvenliği siyaset ötesi bir konudur. Gelin hep birlikte Beylikdüzü’nde ihmal edilmiş tek bir sokak, tek bir bina kalmayana dek var gücümüzle çalışalım” çağrısında bulundu.

Beylikdüzü Belediyesi Eylül ayı Meclis Toplantısı’nın 1. Oturumu, bir aylık meclis tatilinin ardından gerçekleşti. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık başkanlığında yapılan oturumda meclis gündem maddeleri ve AK Parti’nin 1 adet sözlü ve yazılı önergesi ele alındı. Konuşmasına yaşanan önemli gelişmeleri hatırlatarak başlayan Başkan Çalık, Eylül ayını kapsayan 1 Eylül Dünya Barış Günü, 4 Eylül Sivas Kongresi, 9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu ve 19 Eylül Şehitler ve Gaziler Haftası gibi özel günleri andı. Ayrıca Muharrem Ayı’na da değinen Çalık, 2019-2020 eğitim öğretim yılı için öğrencilere başarılar dileyerek okullarda gerekli tüm bakım ve onarım çalışmalarının Beylikdüzü Belediyesi tarafından eksiksiz bir şekilde yapıldığını vurguladı. Geçtiğimiz günlerde çocuğunun gözleri önünde eski eşi tarafından canice katledilen Emine Bulut’u da unutmayan Başkan Çalık, bu konudaki üzüntüsünü belirterek kadına şiddet konusunda yerel yöneticiler olarak mücadele edeceklerinin altını çizdi. Bu yıl 6.’sı yapılan Barış ve Sevgi Buluşmaları’nda barış ve sevgiyi bütün topluma hissettirmeyi amaçladıklarını belirterek herkesi alana davet eden Başkan Çalık konuşmasını, “Atatürk İlke ve İnkılapları’nın ışığında yılmadan, yorulmadan hep birlikte Beylikdüzü için çalışmayı sürdüreceğiz. Biz çalıştıkça Beylikdüzü güzelleşecek, Beylikdüzü güzelleştikçe biz daha çok çalışmaya devam edeceğiz” ifadeleriyle noktaladı.

Başkan Çalık’tan meclise kentsel dönüşüm süreci için çağrı

Gürpınar Siteler Bölgesi’nde başlayacak kentsel dönüşüm sürecinde birlik olmanın önemine değinen ve bu konuyla ilgili özel komisyonların kurulacağını belirten Belediye Başkanı Çalık, “Bu ilçede yaşayan herkesin belediye başkanı olarak Gürpınar Siteler Bölgesindeki arkadaşlarımızın, komşularımızın, evlatlarımızın hayati tehlike altında yaşamaları beni huzursuz ediyor. Ben göçük altında komşularını aramak isteyen bir belediye başkanı değilim. Bunu hep birlikte çözmemiz gerekiyor. Bugün gelinen noktada mahkeme kararı kesinleşti ve bizim kentsel dönüşüm notumuz yürürlüğe girdi. Buradan hepinize bir çağrıda bulunmak istiyorum. Gelin hep birlikte bu taşın altına elimizi koyalım yoksa Allah korusun Gürpınar halkını rahata kavuşturamaz ve huzurla o evlerde yaşatamazsak o taşın altında hep birlikte eziliriz. Halkın sağlık ve güvenliği siyaset ötesi bir konudur. Bu işi hep birlikte başarmayı yürekten istiyorum. Beylikdüzü’nde ihmal edilmiş tek bir sokak, tek bir bina kalmayana dek var gücümüzle hep birlikte çalışalım” çağrısında bulundu.

  1. Oturum Perşembe günü saat 14.00’da yapılacak

Meclis gruplarının gündem dışı ve gündeme dair söz aldığı oturumda, AK Parti Meclis Grubu’nun sunduğu sözlü ve yazılı önerge Başkanlık Makamına oy birliğiyle havale edildi. Ayrıca meclis gündem maddelerinden 1. madde meclisin bilgisine sunulurken; 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9 ve 11.  maddelerin oy birliğiyle ilgili komisyonlara havale edilmesine karar verildi. 12. madde olan komisyon raporu oy birliğiyle kabul edilirken; 6 ve 10. maddeler teklif karar olarak oylamaya sunuldu ve oy çokluğuyla karar verildi. Eylül Ayı Meclis Toplantısı’nın 2. oturumunun ise 5 Eylül Perşembe günü saat 14.00’da yapılması kararlaştırıldı.

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku