burada HAYAT var!
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Beylikdüzü 6. Barış ve Sevgi Buluşmaları Hız Kesmeden Devam Ediyor

208

BEYLİKDÜZÜ 6. BARIŞ VE SEVGİ BULUŞMALARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

 

  1. SAHAF FESTİVALİ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE START ALDI

 

ÇARDAK ALTI SOHBETLER UMUT AŞILADI

 

Coşkulu bir açılışla başlayan ve 10 gün boyunca dopdolu etkinlik programıyla devam edecek olan Beylikdüzü 6. Barış ve Sevgi Buluşmaları’nın 2.günü Sahaf Festivali ile başladı. Birbirinden kıymetli eserlerin kitapseverlerle buluştuğu Kitap Mezatı ile başlayan etkinlikler Sahaf Söyleşileri ve Çardak Altı Sohbetlerle devam etti. Yoğun geçen günün ardından sevilen şarkıcı Fettah Can,  İstanbul’un dört bir yanından gelen müzikseverlere unutulmaz anlar yaşattı.

 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusuyla başlayan ve binlerce insanı Cumhuriyet Meyda’nında bir araya getiren Beylikdüzü 6. Barış ve Sevgi Buluşmaları’nın ikinci günü dopdolu geçti. Listesiz Kitap Mezatı ile başlayan 3.Sahaf Festivali, Ümit Nar moderatörlüğünde Serdar Kuzuloğlu’nun “Kitapsız Dünyanın Sahafları” konulu söyleşisi ile devam etti. Yoğun ilgi ve katılım gören Yekta Kopan moderatörlüğünde ki Çardak Altı Sohbetlerinin konukları ise Ahmet Ümit ve Gani Müjde oldu. Umut ve Sanat’ın konuşulduğu söyleşi sonrasında Fettah Can konseriyle etkinlik alanında unutulmaz anlar yaşandı. Saatler 21.30’u gösterdiğinde ise bu yıl 2.’si düzenlenen ilk defa Barış ve Sevgi kapsamında yapılan Gece Mezatı ile koleksiyoncular koleksiyonlarına yeni kitaplar ekledi.

 

3.Sahaf Festivali’ne yoğun ilgi

 

Bu yıl 42 sahaf ve plakçıyı kitapseverlerle buluşturan 3.Sahaf Festivali koleksiyoncuların yoğun ilgi gösterdiği Listesiz Kitap Mezatı ile başladı. Birbirinden önemli eserin farklı dönemlere ait baskılarına ulaşma imkanı yakalayan kitapseverlerin açık artırma usulü ile kitaplara sahip olduğu etkinliğe Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık da katılım sağlayarak açık artırmayla kitap satın aldı. Oldukça yoğun ilginin olduğu etkinlik sonrasında Ümit Nar moderatörlüğünde gerçekleşen Sahaf Söyleşileri kapsamında Serdar Kuzuloğlu “Kitapsız Dünyanın Sahafları” konulu söyleşi ile dijital dünyanın getirdiği şartlar üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. Kuzuloğlu’na çiçek ve plaket takdiminde bulunan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Bugün Muharrem ayının ilk günü. Muharrem ayının barış ve huzuru getirmesini temenni ediyorum. Çok keyifli bir sohbetti ve sizin gibi değerlerin her zaman aramızda olmasını diliyoruz ”diyerek teşekkürlerini iletti.

 

Çardak altından “Umut ve Sanat” sesleri yükseldi

 

Alanında uzman isimleri Beylikdüzü halkı ile buluşturan Çardak Altı Sohbetleri’nin ilk gün konukları Ahmet Ümit ve Gani Müjde oldu. Bu yıl teması “Umut” olan söyleşilerin ilk gününde Yekta Kopan moderatörlüğünde “Umut ve Sanat” üzerine keyifli bir sohbet gerçekleşti. Umut üzerine çeşitli anı ve hikayelerini paylaşan Ümit ve Müjde vatandaşlardan gelen soruları yanıtladı. Program sonunda konuşma yapan Başkan Çalık ise, “Bizleri çok mutlu ettiniz, çok keyifli bir sohbetti. Anılarınızı keyifle dinledik. Biz de Beylikdüzü’nden barışı, sevgiyi ve umudu çoğaltmaya devam edeceğiz. Umudun yükseldiği yer çünkü Beylikdüzü. Katılımlarınız için sizlere çok teşekkür ediyoruz” diyerek çiçek ve plaket takdiminde bulundu.

 

Beylikdüzü bir ağızdan Fettah Can’ın şarkılarına eşlik etti

 

Saatler 21.15’i gösterdiğinde sahnede coşkulu bir kalabalığı selamlayan Fettah Can sevilen şarkılarını Barış ve Sevgi Buluşmaları için söyledi. Binlerce insanın doldurduğu etkinlik alanında keyifli anlar yaşayan müzikseverler tek bir ağızdan sevilen şarkıcıya eşlik etti. Konserde çiçek ve plaket takdimini eşi Zehra Çalık ile gerçekleştiren Başkan Çalık ise, “Bizleri bu gecede yalnız bırakmadığınız için sizlere teşekkür ediyoruz. Barışın, sevginin, dostluğun, kardeşliğin hiç bitmediği, dönüşüm ve değişimin başladığı noktadayız, Beylikdüzü’ndeyiz. Hepiniz bunun mimarısınız ve hepinize teşekkür ediyorum. Beylikdüzü her şeyin en güzelini hak ediyor” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku